Çanakkale Zaferi'ni geniş kitlelere aktarmak amacıyla 81 ili dolaşan "Çanakkale Savaşları Mobil Müzesi" Van'da halkın ziyaretine açıldı.

İçinde Çanakkale Savaşı'ndan kalma çeşitli görsel materyallerin olduğu ve dijital gösterilerin izlendiği Mobil Müze TIR'ı Van'da ziyarete açıldı.

Van Valisi Mehmet Emin Bilmez, ilin idari ve mülki amirleriyle birlikte, Çanakkale Zaferi'ni geniş kitlelere aktarmak amacıyla yola çıkan ve Van'da Cumhuriyet Caddesi Kent Meydan'ında halkla buluşan müzeyi ziyaret etti.

Vali Bilmez, gezinin ardından yaptığı konuşmada, 18-19 Ekim tarihlerinde 2 gün boyunca "Mobil Müze"nin ziyarete açık olacağını ifade etti.

Bilmez, millet için büyük anlam ve önem taşıyan Çanakkale Zaferi'nin gelecek nesillere aktarılmasında gezici müzenin Van'a gelmesinde emek sarf eden herkese teşekkür etti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler