Her yıl Nisan ve Mayıs ayında kutlanan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammedîn (sav) kutlu doğum günü, dün de Çermik Kale ilkokulu’nda sevinçle kutlandı.

Etkinliğe Çermik Belediye Başkanı, Çermik Müftüsü ve bir çok kurum amirinin yani sıra, çok sayıda vatandaş katıldı. Programa konuşmacı olarak Çermik İlçe Vaizi Mehmet Ali Varol katıldılar.

Okul müdürü Bülent Çolak'ın açılış konuşmasıyla başlayan etkinlik, daha sonra Yakup Akarsu hocanın okuduğu Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Akabinde okunan Kürtçe mevlit, izleyicilerin beğenisini topladı.

Çermik İlahi Grubu ve Okul öğrencilerinin seslendirdikleri birbirinden güzel ilahi ve şiirler, katılımcılara coşku dolu anlar yaşattı.

Etkinlikte söz alan İlçe Vaizi Mehmet Ali Varol, Hz. Muhammed'in (sav) sadece insanlığa değil, bütün âlemlere rahmet olarak gönderildiğini belirterek, " İslam öncesi kadınlar hor görülüyor, kız çocukları ise bir utanç vesilesi olarak görülüyordu. Peygamberimiz böyle bir zamanda dünyaya teşrif etti.'' dedi.

O dönemlerden örnrkler veren Varol, Müslüman olmadan önce kedi öz kızını kuyuya atan bir sahabenin hayatını anlatırken izleyicilerin gözyaşlarını tutamadığı görüldü.

Kale İlkokulu öğrencilerinin hazırlamış olduğu tiyatro oyunuyla etkinlik son buldu. ( Mehmet Akarsu – İLKHA )

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler