​Siirt’te 3’üncü kez araçları kundaklanmasına rağmen hiçbir güvenlik önlemi alınmadığını ifade eden mağdur aile, can güvenliklerinin olmadığını söyledi.

Siirt merkez Alan Mahallesi’nde Musa İzgi’ye ait 56 AF 124 plakalı araç evin önünde park halinde gece saatlerinde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler tarafından kundaklandı.

3’üncü kez araçlarının kundaklanmasına rağmen mahallede hiçbir güvenlik önlemi alınmadığını ve kundakçıların da bulunamadığını ifade eden araç sahibi Musa İzgi’nin oğlu Abdullah İzgi, anne ve babasının can güvenliklerinin olmadığını kaydetti.

Babasına ait aracın dün sabaha doğru saat 04.00 sıralarında kundaklandığını belirten Abdullah İzgi, "Benim aracım da bu mahallede daha önce kundaklanmıştı Kobani olaylarında da kardeşimin aracı aynı mevki de kundaklandı ve en son olarak sabaha doğru babamın aracı kundaklandı. Bu bizim başımıza gelen 3’ncü kundaklama olayı. Devletin bu noktada daha tedbir almasını talep ediyoruz. Özellikle kırsal mahallede hiçbir şekilde güvenlik önlemi yok. Ben 2016’da bu mahalleden ayrıldım ama anne ve babam uzun yıllardır burada oturdukları için bir türlü ayrılmıyorlar. Onların can güvenliği sürekli tehdit altında ve her an evleri de kundaklanabilir. Bekçiler bu mahalleye gelmiyor." dedi.

Aracı kundaklayanlar metruk binaları mesken tutan uyuşturucu kullanıcıları olabilir

Mahallede metruk binaların bulunduğu ve birçok kez sosyal medya üzerinden Siirt Belediyesine bildirmesine rağmen gelip bir müdahalede bulunmadıklarını ifade eden İzgi, aracı kundaklayanların metruk binaları mesken tutan uyuşturucu kullanıcılarının olabileceğini söyledi.

İzgi, "Allah’a şükrediyoruz ki sadece malımıza zarar geldi. Canımıza her hangi bir zarar gelmedi ama anne ve babama zarar verebilirlerdi. Bu konuda çok tedirginiz. Yılanın başını küçükken ezmek gerekiyor. Bu gün bu çocuklar araç kundaklama seviyesine geldilerse bunlar daha büyük olaylara kalkışmadan tedbir alınmalı. Emniyet görevlilerinden tek isteğimiz bunu yapanı bulmaları ve gereken cezayı vermeleridir." şeklinde konuştu

"Yetkililerin bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz"

Refik İzgi de uzun yıllardan beri bu mahallede olduklarını, emniyetteki kayıtlarda önceki kundaklama olaylarının da mevcut olduğunu kaydetti.

İzgi, "Aracın kundaklandığını gören mahalle sakinleri itfaiye ve polis ekiplerine haber verdi. İtfaiye müdahale etti yoksa tamamen kül olacaktı. Bizler kimseden şüphelenmiyoruz ama yetkililerin bu konuda duyarlı olmaya davet ediyoruz." dedi.

Musa İzgi ise kundaklamayı yapan şahısları görmediklerini, bir an önce yakalanmalarını istedi. (Murat Orhan- İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler