Batman’da denetimli serbestlikten yararlanan kişilere yönelik aile içi iletişim konulu seminer verildi.

Batman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından denetimli serbestlikten yararlanan kişilere yönelik Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Konferans Salonunda aile içi iletişim konulu seminer verildi.

Konuyla ilgili seminer Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Sosyal Hizmetler Eğitim Birimde görevli olan Aile İçi İletişim Akademisyeni Muhammed Şerif Azarkan tarafından verildi.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Azarkan, "Batman Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı sosyal hizmetler merkezi bünyesinde aile eğitim birimi olarak konferanslar, seminerler ve buna benzer durumları Batman'ımıza kazandırıyoruz. Batman'ımızın bu eğitimlere özellikle ilçelerimizde, liselerde, Kur'an Kurslarımızda ve derneklerimizde aile içi iletişim eğitimi vermekteyiz. Aile içi iletişimde anne-babalarımızı bu eğitim birimi içerisinde bilgilendiriyoruz." dedi.

Azarkan, "En büyük hedefimiz aile içi iletişimi daha da ilerletip ailelerimizin içinde bulunan cehaleti kaldırmaktır. Bu eğitimlerimizi de daha çok yetişkin ailelere, lise döneminde bulunan öğrencilerimize ve öğretmenlerimize vermekteyiz. Daha önce de ilçelerimizde, muhtarlarımıza, öğretmenlerimize, müftülük bünyesinde çalışan değerli imamlarımıza ve en önemlisi evlatlarımıza verilen en büyük değer en büyük eğitimdir." şeklinde açıkladı. (M. Sait Çelik - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler