https://ilkha.com/files/news/thumb/Diyarbakır'da yağan kar sevince yol açtı

Yurdun büyük bölümünde görülen kar yağışı Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde de etkisini gösterdi. Gün boyu Diyarbakır'da etkisini gösteren kar yağışı vatandaşlarda sevince neden oldu.

Termometrenin -3 dereceyi gösterdiği Diyarbakır'da, 3-4 yılın ardından yağan kar gün boyu etkisini devam ettirirken, kar yağışı bölgede büyük bir sevince yol açtı.

Kar yağışı ile birlikte yer yer buzlanmanın oluşması sürücülere zor anlar yaşattı. Kar yağışına en çok sevinen çocuklar oldu. Kar kalınlığı fazla olmamasına rağmen çocukların, karın tadını çıkarmaya çalıştığı gözlendi.

Meteoroloji 15'inci Bölge Müdürlüğü, bölge genelinde etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımda aksamalar, buzlanma, don olaylarına karşı vatandaşları dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Bölge genelinde havanın parçalı çok bulutlu, güney kesimleri yağmur ve sağanak, kuzey ve doğusunun yüksekleri karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Ayrıca çarşamba gününe kadar soğuk havaların Diyarbakır'da kendini hissettireceği belirtildi. (Cihat Altun-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler