Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın vaka sayılarındaki artışa dikkat çektiği illerden biri olan Gaziantep'te bayram boyunca boş kalan sokak ve caddelerde, bayramdan sonra tekrar yoğunluk oluştu.

Bayram boyunca daha sakin olan cadde ve sokakların bayram sonrası yeniden kalabalıklaşması dikkat çekti. Caddelerde dolaşanların çoğunun sosyal mesafe ve maske kurallarını hiçe saydığı görüldü.

Covid-19 tedbirleri kapsamında maske takmanın zorunlu olduğu ve maske takmayanlara 900 TL idari para cezasının verildiği kentte, sokaklarda bayram sonrası artan yoğunluk tedirginlik oluşturuyor.

Birçok pasaj ve mağazanın yer aldığı Gaziler, Karagöz ve Suburcu Caddesi başta olmak üzere, kentteki diğer pasajlarda vatandaşların sosyal mesafe kuralına yeterince uymadığı görüldü. Kimi vatandaşların maskesiz dolaştığı, kimisinin de maskelerini çenelerine indirdiği gözlemlendi.

Kentin birçok noktasında Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri, vatandaşlara sosyal mesafe ve maske takma kuralına riayet etmeleri konusunda uyarıda bulundu.

Polis ve zabıta ekipleri, özellikle kentin kalabalık caddelerinde maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulması için denetimlerini sürdürürken, İl Emniyet Müdürlüğü, Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle Kurban Bayramı boyunca 11 bin 449 kişiye Covid-19 tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle cezai işlem uyguladı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler