Yeni tip Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında yaklaşık 3 aydır kapalı olan camiler, 29 Mayıs’ta yeniden ibadete açılacak.

18 Mayıs Pazartesi günü Tarabya'daki Huber Köşkü'nde gerçekleştirilen Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada 29 Mayıs Cuma gününden itibaren cuma namazlarının kılınabileceği bilgisini aktarmıştı.

Bu kapsamda Gaziantep’te de İçişleri Bakanlığı'nın genelgesi doğrultusunda valilik ve il müftülüğünün uygun gördüğü ve 29 Mayıs Cuma günü yeniden ibadete açılacak camilerde, dezenfekte ve temizlik çalışmaları başlatılırken, cuma namazı kılınacak cami ve alanlar belirlendi.

Merkez Şehitkamil ve Şahinbey ilçeleri başta olmak üzere diğer 7 ilçede belirlenen camiler, stadyum ve semt pazarlarında cuma namazı kılınacak.

İl müftülüğü tarafından yapılan açıklamada, “Değerli hemşerilerimiz, camilerimiz, kademeli olarak 29 Mayıs Cuma günü cemaatle ibadete açılıyor. Bu süreçte tedbiri elden bırakmıyoruz. Lütfen kendi sağlığımız ve sevdiklerimiz için belirtilen kurallara riayet edelim.” denildi.

İl Müftü Vekili Dr. Ramazan Yıldırım da yaptığı açıklamada, il müftülüğü tarafından yapılan çalışmalar neticesinde kent merkezi de dahil olmak üzere 9 ilçedeki camilerdeki hazırlıkları tamamladıklarını ve yarından itibaren yaklaşık 3 aylık cami özleminin sona ereceğini söyledi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler