Mardin'in Midyat ilçesinde önceki gece etkili olan kar yağışı nedeniyle 72 mahalle yolu ulaşıma kapandı. Kapanan yollar, belediye ekipleri tarafından 24 saat aralıksız çalışılarak açılıyor.

Hazır halde bekletilen Midyat Belediyesine bağlı Fen İşleri ve Temizlik İşleri personelin yer aldığı karla mücadele ekipleri, kar yağması ile birlikte bölgedeki ana arterlerin açılması ve kaldırımların temizlenmesi için çalışmalarına başladı.

Midyat Belediye Başkan Yardımcısı Metin Kutlu konu ile ilgili yaptığı açıklamada, bütün zabıta, fen ve temizlik personeli ile karla mücadeleye başladıklarını söyledi.

Kutlu, "Belediye Başkanımız Sayın Veysi Şahinin talimatları ile önceden hazırlıklara başlayarak, karla mücadele için etkin ve çeşitli önlemler aldık. Koordineli olarak, ekiplerimizin açtığı yol ve kaldırımlar kar yağışından dolayı tekrar kapanabiliyor, bu da karla mücadelede sürekliliği gerektiriyor. Acil vaka ihbarı aldığımız zaman çalışmaları bırakıp, vakalara müdahale ediyoruz. Karla mücadele çalışmamızı 12 iş makinesi, 120 personel ekiple sürdürüyoruz" dedi. (Süleyman Tunç-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler