Adıyaman'da bir okulun idaresi ve öğretmenleri farkındalık oluşturmak amacıyla baraj kenarındaki çöpleri topladı.

Kahta Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi personeli baraj kenarına piknik yapmak veya balık tutmak amacıyla giden kimi vatandaşların geride bıraktıkları atık maddeleri toplayıp farkındalık oluşturmaya çalıştı.

Kâhta Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi idarecileri ve personelleri, çevre bilinci oluşturmak ve İslam'ın temizliğe verdiği önemi toplumsal bir algı haline getirmek için onarlarca personeliyle birlikte atık madde topladı.

Topladıkları çöpleri poşetleyerek çöp kutularına atan eğitimciler, temiz bir çevre ve gelecek nesillere sağlıklı bir toplum bırakabilme adına yaptıkları işten dolayı çok mutlu olduklarını ifade ettiler.

Vatandaşları çevreyi temiz tutma noktasında daha duyarlı olmaya çağıran okul personeli, "temiz çevre sağlıklı toplum" sloganıyla hareket etmenin mutluluğunu yaşadı. (Cemil Özdaş - İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler