Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, PCR testleri için kullanılan kitlerin firma kaynaklı arıza nedeniyle 3 gündür test sonuçlarının neticelenmesinde gecikmeler yaşandığı belirtildi.

Şanlıurfa İl Sağlık Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Biriminde yapılan açıklamada, "İl Sağlık Müdürlüğümüze bağlı Covid-19 merkez laboratuvarımızda PCR testleri için kullanılan kitlerin firma kaynaklı arızalı çıkması sonucunda, 3 gündür test sonuçlarının neticelenmesinde gecikmeler yaşanmıştır. Bakanlığımızın destekleriyle bugün itibarı ile firma tarafından yeni temin edilen kitlerle bu sorun giderilmiş olup, vatandaşlarımızın beklenen testleri, yeniden çalışılmaya başlanmış olup, sonuçları en kısa sürede netleşip bilgilendirileceklerdir." denildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler