Gaziantep'te, gıda denetimleri kapsamında son kullanma tarihleri geçmiş 16 bin ürüne el konuldu.

Gaziantep'in Şahinbey ilçesinde son kullanma tarihleri geçmiş 16 bin 19 ürüne el konularak imha edildi.

Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, gıda denetimleri kapsamında ilçede marketlerdeki ve bakkallardaki son kullanma tarihleri geçmiş ürünlere imha edilmek üzere el koydu.

Yapılan denetimlerle ilgili bilgi veren Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, vatandaşların aldıkları ürünlerde son kullanma tarihine özellikle ailelerin çocuklarına aldıkları yiyecek ve içeceklere dikkat etmeleri uyarısında bulundu.

Tahmazoğlu, "Zabıta ekiplerimiz vatandaşın sağlığı için gece gündüz çalışıyor. Şahinbey Belediyesi zabıta ekiplerimiz, vatandaşımızın sağlığı için 7/24 esasına göre denetimlerini aralıksız sürdürüyor. Yapılan denetimlerde 16 bin 19 adet son kullanma tarihi geçmiş ürüne zabıta ekiplerimiz el koydu. Bunların içerisinde çok çeşitli ürünler var. Bu konuda vatandaşlarımızı uyarmak istiyorum. Nereden alış veriş yaparlarsa yapsınlar mutlaka aldıkları ürünlerin son kullanma tarihini kontrol etsinler. Son kullanma tarihi geçmiş ürünleri, markalı ürünler dahi olsa zehirlenmelere sebebiyet verdiği aşikâr. Bu konuda özellikle ailelerin çocuklarına aldıkları yiyecek ve içeceklere dikkat etmesi gerekiyor." dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler