Van'ın Edremit ilçesinde Yaz Kur'an Kursunu tamamlayan öğrencilere çeşitli ödüller verildi.

Van'ın Edremit ilçesinde Yaz Kur'an Kursunu tamamlayan öğrencilere bisiklet, Kur'an-ı Kerim, forma ve futbol topu hediye edildi.

Edremit Belediyesi ve Edremit İlçe Müftülüğünün düzenlediği Yaz Kur'an Kursları Ödül Töreni, Kent Meydanında yapıldı. Edremit Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Atıf Çiçekli, Edremit Müftüsü Murat Karayiğit, kurs hocaları, öğrenciler ve velilerin katıldığı tören, Kur'an-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başladı.

Programın açılış konuşmasını İlçe Müftüsü Karayiğit'in yapmasının ardından kürsüye gelen ve selamlama konuşma yapan Kaymakam Çiçekli, Yaz Kur'an Kurslarının önemine değindi. Kur'an kurslarını çok önemsediklerini belirten Çiçekli, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bunun bir mücadele olduğunu ifade eden Çiçekli, "Hz. Adem'den, Habil ile Kabil'den başladığı üzere kıyamete kadar devam edecek, buna iman etmişiz. Bu mücadelede hakkın yanında olmak için herkesin yapabileceği bir iş, bir görev var. Bu mücadelede en önemli görevlerden biri de kıymetli imamlarımıza ve Kur'an kursu öğreticilerimize düşüyor. Bu mücadelenin hakkıyla bir tamam gerçekleşmesi için el birliği ile gayret gösteriyoruz." dedi.

"Yavrularımız Kur'an'ın anlamanı öğrendiler"

Kursa katılan bütün çocukları her birini bir spor branşına da kanalize ettiklerini ifade eden Çiçekli, "Geçen yıl ile birlikte 2 yılda yaklaşık 10 bin çocuğumuz Yaz Kuran Kurslarına katıldılar. Kur'an-ı Kerimi, duaları öğrendiler. En az bunun kadar kıymetli olan Kur'an'ın anlamını öğrendiler. Hz. Allah'a ilticada bulunduklarında söylemlerinin anlamlarını öğrendiler. Bunları biz çok kıymetli buluyoruz. Yine çocuklarımız burada denizle tanıştılar. Havuza gittiler, boks, voleybol, masa tenisi başta olmak üzere, ata bindiler tekne ile gezdiler ve sinemayla tanıştılar. Ben bundan büyük bir memnuniyet duyuyorum." şeklinde konuştu.

"Bu ödüller bir teşviktir"

Öğrencilerin İlçe Müftülüğünün bünyesinde düzenlenen yarışlara da katıldığını ve tüm bu etkinliklerde dereceye girenlere ödüllerini vereceklerini de sözlerine ekleyen Çiçekli, şöyle devam etti:

Bu ödüller bir teşviktir. Binden fazla kardeşimiz 'Namaza Geliyorum Sevapları Topluyorum', 10 binden fazla kardeşimiz 'Yaz Kuran Kursları', '15 Temmuz Şehitleri ve Vatan Sevgisi' ile ilgili resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında toplam 310 kardeşimize hediyeler vereceğiz. Hediye alamayan kardeşlerimiz, yavrularımız da üzülmesinler. İnşallah Allah bize imkan verirse önümüzdeki yıl o yavrularımızın da bu ödüllerden faydalanması için elimizden gelen imkanı sunacağız. Ben yaz kuran kursları kapsamında çocuklarımızın Kur'an-ı Kerim ile tanışmalarında, öğrenmelerinde ve öğretmelerinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, Rabbim hepsinden razı olsun.

Çiçekli, yaptığı konuşmanın ardından dereceye giren öğrencilere hediyelerini vererek tebrik etti. 60 adet bisikletin verildiği etkinlikte tüm öğrencilere Kur'an-ı Kerim, forma ve futbol topu hediye edildi. Program, Kent Meydanında yer alan Edremit yazılı tabelanın önünde hatıra fotoğrafının çektirilmesi ile sona erdi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler