​AK Parti Çorum İl Başkanı Mehmet Karadağ, düzenlediği basın toplantısında görevinden istifa ettiğini açıkladı.

3 yıldır AK Parti Çorum İl Başkanlığı görevini yürüten Mehmet Karadağ, düzenlediği basın toplantısında görevinden istifa ettiğini açıkladı.

İl Başkanlığı binasında düzenlenen toplantıda Karadağ'a AK Parti Çorum milletvekilleri Ahmet Sami Ceylan, Oğuzhan Kaya ve Erol Kavuncu da destek verdi.

Karadağ, burada yaptığı konuşmada, siyasi kumpas ya da şantaj diye adlandırılabilecek bir süreçle karşı karşıya kaldıklarını belirterek hakkını helal etmediğini belirtti.

Karadağ, "Şahsımız üzerinden AK Parti'nin Çorum'da yerel seçimlerde başarısız olması için çalışan bir ekip ruhudur bu. Sonradan gelişen hadiselere baktığımızda, bu kez şahsımızı bırakıp, AK Parti'nin bazı isimleri üzerinden aynı oyunun devam ettirilmeye çalışıldığını görmekten üzüntü duyuyoruz. Buna alet olan ve 'AK Parti'liyim' diyen kardeşlerimiz varsa derhal bu düşünceyi terk etmelidir." dedi.

AK Parti Çorum İl Başkanlığı görevinden istifa ettiğini belirten Karadağ, yaşadığı süreçle ilgili savcılığa suç duyurusunda bulunduğunu ifade etti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler