Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırmaya başvuran kişi sayısının 1 milyon 637 bin 468 olduğunu açıkladı.

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in 2016 yılının Haziran ayına kadar olan borçların yapılandırılmasıyla ilgili kanun kapsamında sigorta prim borçları, gecikme zamları ve cezaları olan esnaf, işveren ve çiftçilerden borçları silinenlerin sayısı ve toplam ceza tutarının açıklanmasını istediği soru önergesine yanıt veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun kapsamında yapılandırmaya başvuran kişi sayısının 1 milyon 637 bin 468 kişi olduğunu  açıkladı.

"Milyonlarca borçluya nefes aldırmak amacıyla çıkmıştı"

6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunun, milyonlarca borçluya nefes aldırmak amacıyla çıktığı yönünde ki hükümetin açıklamalarını hatırlatan Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “Ancak Sayın Bakan soru önergemize verdiği yanıtta, sadece bu kanundan yararlanmak için başvuruda bulunan borçluların sayısını açıkladı. Başvuranlardan ne kadarının bu kanun kapsamında getirilen iyileştirmeden yararlanabildiği, halen kaç kişinin borçlu olduğu, borçları silinmeyenlerin sayısının ne olduğu gibi sorulara yanıt verilmedi. Bu soru önergesini vermemizdeki amaç, sadece rakamsal verilerin ortaya konulması değil, aynı zamanda ülkemizde borçları nedeniyle zor durumda olan esnaf, işveren ve çiftçilerin durumları ile bunların sorunlarının çözümüne yönelik ne gibi çalışmaların yapılıyor ve yapılacak olduğunun açıklanmasıdır.” diye konuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler