Artuklu Belediyesi’nin İŞKUR desteğiyle istihdam ettireceği personellerin isimleri çekilen kuralar sonucu belli oldu.

 “Toplum Yararına Program” kapsamında Artuklu Belediyesi’nin İŞKUR desteğiyle istihdam ettireceği personellerin isimleri, bugün gerçekleşen kura sonucunda belli oldu.

240 kişinin 6 ay boyunca istihdam edileceği Artuklu Belediyesi’nde çalışmak için İŞKUR’a 1629 vatandaş müracaatta bulunmuştu.

21 Kasım Şehir Stadyumunda noter huzurunda ve halka açık olarak gerçekleşen kura çekiminde çıkan isimler vatandaşlarla eş zamanlı olarak paylaşıldı.

Kurada isimleri çıkan vatandaşlar mutlu olurken, isimleri çekilmeyen vatandaşlar ise üzüntü yaşadı.

Kura çekiminin ardından açıklama yapan Artuklu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk,  “Hem işsiz kardeşlerimizin istihdamı hem de Belediye hizmetlerimizin daha kapsamlı, daha etkili gerçekleşebilmesi için İŞKUR desteğiyle personel istihdamı sağlamak amacıyla girişimde bulunduk.   Noter huzurunda, halka açık, son derece şeffaf ve adil olarak gerçekleşen kura sonucunda 240 vatandaşımızla geçici süreli olarak çalışmaya başlayacağız. Hem belediyemize hem de vatandaşlarımıza hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi. (M. Salih Keskin – İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler