81 ilden toplan 100 projenin yarışacağı TÜBİTAK finaline Batman 5 proje ile katılarak önemli bir başarı elde etti.

TÜBİTAK projelerinde bu yıl önemli bir başarı yakalandığını söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çelik, "4006 projelerinde de Türkiye birincisi olduk ve Batman il olarak ilk defa 5 proje ile Ankara'da Türkiye finallerine katılacak." dedi.

TÜBİTAK Finalinde sergilenecek 100 projenin 5'i Batman'ın olduğunu belirten Çelik; "TÜBİTAK tarafından her yıl düzenlenen, ortaöğretim öğrencileri arası araştırma projeleri yarışması, bu yıl Van bölge sergisine ilimizden 23 proje davet edilmişti. Bölge finalinde yapılan değerlendirmeler sonucunda Ankara ilinde yapılacak olan ülke finalde sergilenmeye değer görülen 18 projeden 5'i ilimizden katılan projelerden seçildi. 8 ilin bağlı olduğu Van bölgesinde finale ilk kez 5 proje birden gönderilen Batman bilimsel proje çıkışını sürdürüyor. Van bölge finalinde ayrıca 1 projemiz ikinci 4 projemiz ise üçüncü olarak ödül almaya hak kazandı." Dedi.

Çelik son olarak, "Batman olarak TÜBİTAK ile 'Robot-Bilim Projeleri' çalışmasını başlatmış durumdayız. Bu çalışmayı Batman ilimizde gerçekleştirmek istiyoruz." İfadelerine yer verdi. İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler