Dışarıdaki Filistinliler Halk Kongresi, Bahreyn Çalıştayı'nın boykot edilmesini istedi.

Dışarıdaki Filistinliler Halk Kongresi, Bahreyn'de düzenlenmesi planlanan ekonomik çalıştayın boykot edilmesini istedi. Kongre, bu çalıştaya katılmayı siyonist işgal yönetimiyle ilişkileri normalleştirme siyasetine bir destek ve Filistin halkının fedakârlıklarına da ihanet olarak değerlendirdi.

Dışarıdaki Filistinliler Halk Kongresi tarafından yapılan açıklamada, ABD'nin önümüzdeki Haziran ayında Bahreyn'de bir ekonomik çalıştayın düzenlenmesiyle ilgili açıklaması sonrası gelişmelerin büyük bir endişe ve esefle takip edildiği belirtildi.

Açıklamada, bunun Filistin davasını tasfiye etmeyi ve Filistin toprakları üzerinde siyonist işgali meşrulaştırmayı amaçlayan Yüzyılın Anlaşması planının bir aşaması olacağı vurgulandı.

Kongre, "bazı Arap ülkelerinin ABD-israil ortak anlayışını benimseme" konusunda sergiledikleri tavrı da üzücü bulduğunu dile getirdi.

Kongre, hangi harekete ve gruba mensup olurlarsa olsunlar Filistinlilerin bu çalıştaya katılmayı ve siyonist işgal yönetimiyle ilişkileri normalleştirme siyasetini reddetme konusunda ortak tavır sergilemelerini istedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler