Ordunun darbe girişimine ilişkin askerlere seslenen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, görevlerini yapmalarını ve ülkenin sınırlarını korumasını istedi.

Ermenistan ordusu Başbakan Nikol Paşinyan ve hükümetin istifasını istemesi üzerine Paşinyan ordunun çağrısını "ülkede darbe girişimi var" diyerek taraftarlarını toplanma çağırmıştı.

Taraflarını meydana çağıran Paşinyan bu kez askerlere seslendi. Paşinyan askerlerin  "işlerini yapmalarını ve Ermenistan sınırlarını savunmalarını" istedi.

Meydanda taraflarına hitaben konuşan Paşinyan "Genelkurmay tarafından yapılan duyuru bir askeri darbe girişimidir; halk askeri darbeye izin vermeyecek. Ordumuz bizim ordumuzdur. Pek çok generalin, üstleri tarafından bu açıklamayı yapmaya zorlandığını düşünüyorum. Görev yerlerini terk eden yüksek rütbeli subayların geri dönmelerini ve ülkenin güvenliğini sağlamalarını talep ediyorum. Ermenistan'da halkın gücü bir dakika sorgulanamaz. Size dürüstçe söylemek isterim ki savaştan sonra istifa etmem gerektiğini düşünmedim. Genel olarak düşündüm, çok düşündüm. Ancak benim görevden alınıp alınmayacağıma halk karar vermeli. Erken seçim yapma önerim hala geçerli." dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler