Filistin Hükümet Sözcüsü İbrahim Mulhem, işgal altındaki Filistin genelinde daha önce 119 olarak açıklanan Covid-19 vaka sayısının 134'e çıktığını bildirdi.

Mulhem, yeni vakaların, işgal altındaki Kudüs’e yakın Atarot bölgesinde faaliyet gösteren bir tavuk fabrikası işçilerinde tespit edildiğini duyurdu.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamada, siyonist işgalcilerin ablukası altındaki Gazze Şeridi’nde iki kişinin daha Coronavirus testinin pozitif çıktığı belirtildi.

Sağlık Bakanlığı açıklamasında, "Sağlık Bakanlığı’nın merkez laboratuvarı tarafından salı akşamı yapılan Covid-19 testlerinin sonucunda, işgal altındaki Gazze Şeridi’nde karantinaya alınanlar arasında iki kişide daha virüs tespit edildi. Bugüne kadar kaydedilen vaka sayısı 12’e ulaştı.” ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler