Siyonist çeteler, Batı Yaka'nın kuzeyindeki Selfit kentinde Filistinlilere saldırdı. Bir genç şehid oldu.

Batı Yaka'nın kuzeyindeki Selfit kentinde dün akşam saatlerinde Filistinlilere saldıran Siyonist işgalci çeteler, bir genci daha şehid etti.

Filistin Sağlık Bakanlığı, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, 23 yaşındaki Muhammed Cemil Şahin isimli gencin Selfit'te işgalci çetelerle girdiği çatışmada şehit olduğunu açıkladı.

Filistin Kızılayı da ilk yardım ekiplerinin çatışmalar sırasında plastik mermiyle yaralanan ve göz yaşartıcı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilenen 40 kişiye müdahalede bulunduğunu bildirdi.

Şahin, dün Batı Yaka'da şehid edilen ikinci genç oldu. Çetelerin, El-Halil kentinde de 27 yaşındaki Yasir Fevzi Eş-Şuveyki'yi şehid etti.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgalciler, Selfit kent merkezindeki Medine-i Münevvere ve Kudüs caddelerine baskın düzenledi.

Filistinli gencin çıkan çatışmalar sırasında kalbine isabet eden kurşunla ağır yaralandığı ve kısa süre sonra şehit olduğu öğrenildi.

Kaynaklar, çetelerin, baskın düzenlediği bölgelerde Filistinlilerin bölgeden ayrılmalarına izin vermediği ve dükkânlardaki güvenlik kameralarının kayıtlarına el koyduğunu dile getirdi.

Kaynaklar, çok sayıda kişinin de işgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini kaydetti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler