Gazze'ye uygulanan ambargonun kaldırılması gerektiğini belirten Güney Afrika'nın Filistin nezdindeki büyükelçisi Eşref Süleyman, işgalcilerin Gazze'ye saldırısını kınadı.

Güney Afrika'nın Filistin nezdindeki büyükelçisi Eşref Süleyman, Filistin İslamî Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye'yi ziyaret etti.

Eşref Süleyman, ziyareti esnasında yaptığı açıklamada işgal yönetiminin Gazze'ye yönelik saldırısını kınadıklarını dile getirirken, 12 yıldan beri devam etmekte olan Gazze ablukasının da son bulması gerektiğini vurguladı.

Eşref Süleyman yaptığı açıklamada ülkesinin Filistinlilerin haklarına destek verdiğini dile getirerek Gazze'ye yönelik son saldırıyı kınadıklarını söyledi.

Büyükelçi Süleyman, Gazze'ye uygulanan ablukanın kaldırılması için uluslararası çapta yürütülen faaliyetlerden de övgüyle söz ederek ülkesinin bu faaliyetlere destek verdiğini, Filistin halkının karşı karşıya olduğu sıkıntıların ve ablukanın bir an önce son bulmasını, Filistin içinde bir bütünlük sağlanmasını istediğini ifade etti.

İsmail Heniyye ve Eşref Süleyman görüşmelerinde Filistin davasıyla ilgili olarak son dönemde meydana gelen gelişmelerin genel bir değerlendirmesini yaptı.

Heniyye, Güney Afrika'dan ABD'nin işgal rejiminden yana tutumunu değiştirmesi ve Hamas'ın liderlerinden Salih El-Aruri'yi "terör" listesine alma kararından vazgeçmesi için baskı yapması talebinde bulundu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler