18 Haziran Cuma günü Tahran’da düzenlenecek 13'üncü Cumhurbaşkanlığı seçimlerini dünyan genelinden 500 gazeteci tarafından takip edilecek.

İran Kültür ve İslami İrşad Bakan Yardımcısı Mohammad Khodadi, Covid-19 salgının oluşturduğu kısıtlamalara rağmen dünya genelinden 500 yabancı basın mensubunun seçimlerin haberlerini dünyaya yansıtacaklarını söyledi.

Bu basın mensuplarının 39 ülkeden olduğunu belirten Khodadi, basın mensuplarından 336 kişinin Tahran’da mukim olduğunu ve 160 basın mensubuna da gazeteci vizesi verildiğini söyledi.

Seçimleri 37 uluslararası televizyon kuruluşu, 28 gazete, 8 haber ajansı, 6 radyo kanalı ve 5 dergi ile haber sitesinin dünyaya yansıtacağını ifade eden Khodadi, gazetecilerin izinlerini alarak oy verme yerlerinde bulunabileceklerini ayrıca Tahran haricine seçim öncesi ve sonrasında gidebileceklerini ifade etti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler