​Filistin İslami Cihad Hareketi'nin önde gelen yöneticilerinden Muhammed el-Hindi, işgalci rejimle ateşkese varıldığı iddialarına yönelik, "Belirli bir ateşkes tarihi hakkında konuşmak için henüz çok erken." dedi.

Filistin İslami Cihad Hareketi'nin önde gelen yöneticilerinden Muhammed el-Hindi, işgalci rejimli ateşkese varıldığı iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Filistin'deki Kudüs Haber'e konuşan El-Hindi, "Başta Mısır olmak üzere arabulucuların yoğun temaslarına rağmen belirli bir ateşkes tarihi hakkında konuşmak için henüz çok erken." dedi.

El-Hindi, "Ateşkese varmadan önce taleplerimizin Mısır medyasında açık ve net bir şekilde yer alması gerekiyor." ifadesini kullandı.

El-Hindi bu taleplerinin "Gazze'ye yönelik ablukanın hafifletilmesi", "Esirler Avde ve Bassam El Saadi'nin serbest bırakılması" olduğunu ifade etti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler