İslami Cihad Hareketi, Mısır'ın ara buluculuğu dâhilinde, siyonist terör çetesi ile ateşkese varıldığını duyurdu.

Mısır’ın arabuluculuğuyla sağlanan ve siyonist terör çetesinin Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırıları sona erdirecek ateşkes anlaşmasının bu sabah saat 05.30’da yürürlüğe girdiği belirtildi.

İslami Cihad sözcülerinden Musab El-Bureym, işgal rejiminin, direnişin taleplerini kabul etmesinin ardından ateşkes anlaşmasının yürürlüğe girdiğini söyledi.

“Bu ateşkes, direniş son sözünü söyledikten ve saldırılara karşı koyduktan, Netanyahu’nun heybetini kırdıktan ve Filistin halkını savunduktan sonra geldi.” diyen El-Bureym, işgal rejiminin İslami Cihad tarafından dile getirilen direnişin taleplerini kabul ettiğini bildirdi.

El-Bureym, işgal rejiminin siyasi suikast politikasına son vermeyi ve Büyük Dönüş Yürüyüşü gösterilerine katılanlara ateş açmamayı, ablukayı kırma uygulamalarına başlamayı kabul ettiğini kaydetti.

Ateşkes anlaşması, işgal ordusunun Gazze Şeridi’ne düzenlediği bir dizi saldırının ardından geldi. Siyonist terör çetesinin Gazze'ye yönelik saldırılarında 32 Filistinli şehit olurken en az 100 kişi de yaralanmıştı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler