Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal, Trablus'ta düzenlenecek Libya İstikrar Konferansı'na katılacak.

Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Bakan Yardımcısı Sedat Önal'ın bugün Trablus'ta düzenlenecek Libya İstikrar Konferansı'na katılacağı bildirildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Bakan Yardımcımız Büyükelçi Sedat Önal 21 Ekim 2021 tarihinde Trablus'ta düzenlenecek ''Libya İstikrar Konferansı'na katılacaktır.

Konferans'ta ülkedeki siyasi süreç ile kalıcı istikrar ve barışın tesisi bağlamındaki gelişmelerin ele alınması öngörülmektedir.

Trablus'taki "Libya'nın İstikrarı Konferansı", genel seçimlerden iki ay önce hassas bir zamanda düzenlenecek olması nedeniyle önemli.

Birçok uluslararası ve bölgesel kuruluştan üst düzey heyetlerin yanı sıra davet gönderilen ülkelerin başında ABD, Rusya, İngiltere, Almanya, Türkiye, Mısır, Suudi Arabistan ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) geliyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler