​Bolivya Devlet Başkanı Evo Morales, istifasının ardından Meksika'dan gelen sığınma teklifini kabul ederek ülkeyi terk etti.

Bolivya'da ordunun zorlamasıyla istifa eden Devlet Başkanı Evo Morales, Meksika'dan gelen sığınma teklifini kabul ettiğini açıkladı.

Morales, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Meksika'ya gidiyorum. Bu kardeşlerimizin hayatımızı kurtarmak için gösterdiği hoşgörüye minnettarım. Siyasi nedenlerle ülkeden ayrılmak beni üzdü ama daha güçlü şekilde geri döneceğim." dedi.

Latin Amerika'nın en uzun süre görevde kalan ve ilk yerli devlet başkanı olan Evo Morales, 14 yıl Bolivya'yı yönetmiş ancak Genelkurmay Başkanının son olarak "İstikrarın sağlanabilmesi için Devlet Başkanı istifasını vermeli" açıklamasının ardından görevini bırakmıştı.

Senato başkan yardımcısı Jeanine Áñez'in seçimlere kadar devlet başkanlığı koltuğunu devralması bekleniyor. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler