Macaristan’da üst mahkeme, mülteci bir kız çocuğunu tekmeleyen ve kucağında çocuğunu taşıyan Suriyeli mülteci bir babaya çelme takarken görüntülenen gazeteciyi suçsuz buldu.

2015 yılının Eylül ayında bir mülteci kafilesinin Sırbistan sınırından Macaristan'a girişi esnasında mültecileri tekmeleyen ve kendilerine çelme takan görüntüsüyle tepki toplayan Macar gazeteci Petra Laszlo, suçsuz bulundu.

Macaristan’da üst mahkeme, Laszlo'ya verilen tecilli 3 yıllık hapis cezası kararını bozdu. Üst mahkeme gerekçeli kararında, gazetecinin “saldırganlıktan” değil, sadece “kötü davranıştan dolayı” yargılanabileceğine hükmetti.

Gazetecinin, 2015 yılının Eylül ayında bir mülteci kafilesinin Sırbistan sınırından Macaristan'a girişi esnasında mülteci bir kız çocuğunu tekmelemesi ve kucağında çocuğunu taşıyan Suriyeli mülteci bir babaya çelme takması, bütün dünyada büyük tepki toplamıştı. (İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler