​İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, ülkesine yönelik yaptırımlara işaret ederek, "Düşmanların zorba davranışlarına asla teslim olamayacağız." dedi.

İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani, kültür ve sanat çevresinden bir grupla yaptığı görüşmede ülkesine yönelik yaptırımlara ilişkin açıklamalarda bulundu.

İranlıların kendilerine dayatılmak istenen öyle bir müzakereye dünyanın bütün güçlerinin istemesi halinde bile oturmayacağının bilinmesini isteyen Ruhani, bugün dünyada terör rejimi ile bir kaç devletin dışında Amerika'nın sözünü kimsenin teyit etmediğini belirtti.

İran milletinin kesinlikle düşmanı yenilgiye uğratacağını vurgulayan Ruhani, şunları söyledi:

"Düşmanların zorba davranışlarına asla teslim olmayacağız. Müzakere ve mantığı destekliyoruz, ancak diğer tarafın müzakere etmeye hazır olduğu iddiası boş. Tüm dünya güçleri sıraya girse bile böyle bir pazarlık yapmayacağız. İran milleti müzakere ve mantık ehlidir. Bunu yapma gücü ve kabiliyeti var." diye ekledi.

ABD Başkanı Donald Trump,  geçen çarşamba gecesi yaptığı açıklamada, İran'ın en kısa zamanda Amerika ile müzakereye oturacağını iddia etmişti. Trump, ayrıca İranlıların  yeni anlaşmaya varmak için kendisiyle temasa geçeceklerini ileri sürmüştü. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler