Libya'nın doğusunda bulunan General Hafter yanlısı Tobruk Temsilciler Meclisi, Mısır'ın ülkeye askeri müdahalede bulunmalarına izin vereceklerini açıkladı.

Temsilciler Meclisi'nden yapılan yazılı açıklamada, "Eğer Mısır hükümeti, Libya ve Mısır'ın güvenliği konusunda bazı tehlikeler görüyorsa, bölgedeki ulusal güvenliği sağlamak için Mısır ordusunun askeri müdahalesinden memnuniyet duyarız. Kardeş iki ülke olan Libya ve Mısır, Libya'da işgalci güçlere karşı ulusal güvenliği korumak adına ortak hareket edebilir. Türkiye'nin işgalci tutumu ve yarattığı tehlike, Libya ve komşu ülke Mısır için büyük tehlike arz etmektedir." ifadelerine yer verildi.

Mısır'ın darbeyle göreve gelen sözde Cumhurbaşkanı Abdulfettah Sisi, 20 Haziran'da yaptığı açıklamada, Mısır'ın ulusal güvenliğini gerekçe göstererek Libya'ya kara harekâtı düzenleyebileceklerini söylemişti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler