Uzun süredir Arakan’a yönelik yardım çalışmalarını sürdüren Umut Kervanı, kamplarda bulunan Arakanlı mültecilere gıda yardımında bulundu.

Umut Kervanı, Arakan’a yönelik yardım faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüyor. Yapılan yardımlar Bangladeş’te bulunan STK’lar aracılığıyla koordine ediliyor. Acil yardım kapsamında kamplarda kalan ailelere gıda paketi ulaştıran Umut Kervanı, hayırseverlerin destekleriyle yardım çalışmalarına devam ediyor.

Bangladeş’e sığınan Arakanlılar, barınma, sağlık ve temel gıda gibi birçok konuda yardım bekliyor. Umut Kervanı’nın, yurtdışı çalışmaları kapsamında; su kuyusu, gıda paketi, kurban, katarakt, sünnet, sıcak yemek gibi projeleri devam ediyor. Kamplarda bulunan mağdur Arakanlı mültecilere yardım ulaştırmak isteyen hayırseverler, 0212 562 34 72 numaralı telefondan veya www.umutkervani.org.tr web adresinden bağışlarını yapabilirler. (Nizamettin Aşkın-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler