İran Dışişleri Bakanı Muhammed Cevad Zarif, İran'a yapılacak bir saldırının geniş bir savaşla sonuçlanacağını söyledi.

İran'ın Suudi Arabistan petrol tesislerine saldırı iddialarını yalanlayan Zarif, Husilerin bu saldırının sorumluluğunu üstlendiklerini ve Husilerin buna benzer saldırıları yapabileceklerini söyledi.

ABD veya Suudi Arabistan tarafından İran'a yönelik bir saldırının geniş bir savaşa neden olacağını belirten Zarif, "Askeri bir çatışmaya girmek istemediğimiz konusunda çok ciddiyim fakat ülkemizi savunmada tereddüt etmeyeceğimizi ve yalan üzerine yapılan bir saldırının çok hasarı olacağını söyleyebilirim." şeklinde konuştu.

Zarif, nükleer anlaşma ile ilgili de şunları söyledi:

"Biz Amerika ile birlikte bu anlaşmaya ulaştık, neden şimdi yeniden onun hakkında müzakere edelim, neden gelecek 1,5 yılda yeniden itibarını kaybedecek bir şey hakkında müzakere edelim?  Yasa dışı ambargolar ortadan kalkarsa durum değişebilir o zaman müzakereyi inceleyebiliriz." (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler