Kur'an Nesli Platformu tarafından organize edilen Türkiye geneli umre ödüllü 'Kur'an Nesline Kur'an Pınarı' sınavı diğer illerde olduğu gibi Gümüşhane'de de düzenlendi.

Kur'an Nesli Platformu'nun 46 ilde 100'ün üzerinde merkezde düzenlediği 'Kur'an Nesline Kur'an Pınarı' sınavı Gümüşhane'de de gerçekleşti.

Sınav, Merkez 15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu ve Kale Yatılı Bölge Okulu olmak üzere iki okulda yapıldı.

Sınava katılanların sayısında geçen yıla oranla artış olduğunu söyleyen Kur'an Nesli Platformu İl Temsilcisi Mehmet Kabayel, "Bu sınavın amacı, Kur'an ile Müslüman halkımızın arasına örülen duvarların kalkmasına katkı sunmaktır. Zira Kur'an, kendisine doğru gidenlere muhakkak değer katacaktır. Kur'an'ın hayat nizamı ve kurtuluş reçetesi olduğunu gönüllere yerleştirmede yardımcı olmak ve Kur'an'sız bir hayatın felaket, sonunun uçurum olduğu anlayışı oluşturmada gayret göstermek için yapılan bu sınava katkı sunanlara teşekkür ediyoruz." ifadelerini kullandı.

Kabayel, sınava katılmak için Bayburt'tan gelen katılımcıların olduğunu söyledi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler