​Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde, eğitim-öğretim yılının başlamasına rağmen bazı okullardaki öğrencilerin henüz ders başı yapamadığı belirtildi.

Eğitim-öğretim yılının başlamasına rağmen Akçakale Atatürk İlkokulu'nda öğretmen açığının yaşandığı ve bu nedenle 3'üncü ve 4'üncü sınıf öğrencilerin 2 haftadır derslerinin boş geçtiği belirtildi. Öte yandan okuldaki tadilatın da bitirilememesi öğrenci ve velilerin tepkisini çekiyor.

Öğrenci velilerinden Meryem Kılıç, okulların açıldığı günden bu yana çocuğunu her sabah okula getirdiğini ancak öğretmen eksikliği nedeniyle eve geri döndüklerini söyledi.

Kılıç, "Bu ne zamana kadar öyle sürecek? Okul haber verene kadar bir daha çocuğumu getirmeyeceğim." diyerek duruma tepki gösterdi.

Bir öğrenci de derslerinin boş geçtiğini bu nedenle öğretmen istediklerini söyledi.

Öte yandan okul yönetiminin velilere konu ile ilgili verdiği bilgide, okula halen öğretmen gönderilmediği ve özellikle dördüncü sınıfların öğretmenlerinin ne zaman geleceği konusunda bir belirsizliğin olduğu öğrenildi.

Ayrıca ilçedeki diğer okullarda da öğretmen açığının olduğu öğrenildi. İbni Rüşd İMKB İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden Hüseyin Bulmen, "Her gün okula gidiyorum ama öğretmen yok, sınıf boş. Öğrenciler geliyor yaramazlık yapıyor, ben de eve gidiyorum." dedi.

Aynı okulda okuyan Ahmet Toprak isimli öğrenci de boş geçen dersler nedeniyle 3 aylık yaz tatilinin 4 aya çıktığını ve bu durumun kendilerini rahatsız ettiğini belirterek öğretmen açığının giderilmesini istedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler