ÖSYM, "13-23 Mart tarihleri arasında başvuruları alınan 2020 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020-ALES/1) için 2-6 Temmuz tarihleri arasında yeniden başvuru alınacaktır." ifadelerini kullandı.

ÖSYM'den yapılan duyuruda başvuruların yeniden başladığı belirtilerek şu ifadelere yer verildi:

"Adaylar başvurularını, başvurunun son günü mesai saati bitimine kadar ÖSYM Sınav Koordinatörlüklerinden veya başvurunun son günü saat 23.59’a kadar ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden https://ais.osym.gov.tr yapabileceklerdir. Sınav ücreti, 2-7 Temmuz tarihleri arasında (banka şubesinden ödeme yapacak adaylar için 7 Temmuz tarihi mesai saati bitimine kadar; ÖSYM'nin internet sayfasında e-işlemler de yer alan ödemeler alanından kredi kartı/banka kartı ile ödeme yapacak adaylar ile banka ATM’leri ve online bankacılık üzerinden ödeme yapacak adaylar için 7 Temmuz tarihi saat 23.59'a kadar) yatırılacaktır. Sınava 13-23 Mart tarihleri arasında başvuru yapan adaylardan sınav merkezi tercihini değiştirmek isteyen adaylar da 2-6 Temmuz tarihleri arasında ÖSYM Aday İşlemleri Sisteminden https://ais.osym.gov.tr sınav merkezi tercihlerini güncelleyebileceklerdir."(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler