​Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Yılı pozitif bir büyüme rakamı ile kapatacağımıza inanıyoruz. Hem ÜFE hem TÜFE'de tek haneli rakamları bir yıl geçmeden görmüş olacağız." dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası 10. Yıl Daveti'ne katılarak bir konuşma yaptı.

Yeni ekonomi programının bir yılını geride bıraktıklarını belirten Albayrak, farklı senaryolara rağmen başarılı şekilde uyguladıklarını söyledi. Albayrak, tarihin en büyük küresel ataklarını yaşadıkları son bir yılda elde ettikleri kazanımları göreceklerini kaydetti.

Albayrak, "Yeni ekonomik programın bir yılını geride bıraktık. Yılı pozitif bir büyüme rakamı ile kapatacağımıza inanıyoruz. Hem ÜFE hem TÜFE'de (enflasyon) tek haneli rakamları bir yıl geçmeden görmüş olacağız.

Yılı pozitif bir büyüme ile kapatacağımıza inanıyorum. Türkiye Cumhuriyeti tarihinin belki de en büyük cari fazlasını göreceğiz. Merkez Bankası’nın faiz kararının etkilerini önümüzdeki günlerde göreceğiz." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler