​Salgın sürecinde ekonomik anlamda zor günler geçirdiklerini belirten araç sahipleri, araç muayene ücretlerinin yüzde 23 oranında artırılmasının kendilerini çok zor durumda bıraktığını söyledi.

Vatandaşlardan TÜVTÜRK araç muayene istasyonlarında alınan ve tartışma konusu haline gelen muayene ücretlerine tepkiler gelmeye devam ediyor.

Araç muayene adı altında hiçbir bakım yapılmadan ve herhangi bir parça değiştirilmeden 10 dakikada yapılan muayene karşılığında alınan 422 liralık ücretin fazla olduğunu söyleyen Batman'daki vatandaşlar, uygulamanın haksız kazanç olduğunu ifade ettiler.

Araç muayene istasyonlarından alınan fahiş fiyatlara tepki gösteren vatandaşlar, verdikleri para karşılığında aynı hizmeti alamadıklarını belirtiyor.

Muayene için aldıkları randevu saatine göre sabahın erken saatlerinden itibaren Batman Araç Muayene İstasyonu’na gelen vatandaşlar, randevu almalarına rağmen belirtilen zamanda araç muayenelerinin gerçekleştirilmediğini ve bekleme salonunun olmaması sebebiyle sıcakta ve ayakta beklemek zorunda olduklarını belirtti.

 "Geçen yıl aracım için 279 TL ödeme yapmıştım bu yıl ise 342 TL’ye yükselmiş"

Her yıl aracını fenni meyaneye getirdiğini ve 10 dakikalık muayeneye yüzde 23’lük bir artış yapılmasının haksızlık olduğunu söyleyen Ferhan Argünağa, "Geçen yıl aracım için 279 TL ödeme yapmıştım bu yıl ise 342 TL’ ye yükselmiş. 10 dakikalık muayeneye yüzde 23’lük bir artış yapılmış. 10 dakikalık muayenede yapılan hiçbir şey yok. Burada neredeyse yaklaşık 2 saat bekliyoruz. Burada ne namaz yeri var, ne içecek su var. Dinlenme ve oturma yeri bile yok. Park alanları bile çok yetersiz. Ben pazarcıyım, pandemiden dolayı insanlar dışarı çıkamadıklarından dolayı maddi sıkıntılar yaşıyoruz. Araç muayeneye ücretlerindeki haksız yapılan zammın geri alınmasını istiyoruz. Diğer yabancı ülkeler vatandaşlarına pandemi sürecinde elinden gelen yardımı yaparken bizim burada sadece bazı hanelere bin liralık yardım yapıldı başka bir yardım ve kolaylık görmedik. 5 çocuğum var 2'si üniversiteye gidecek. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım." diye konuştu.

"Pandemiden dolayı zaten yeteri kadar mağdur olduk ve halende oluyoruz"

Halil Atalay, "Pandemiden dolayı yapılan bu zammım geri çekilmesini istiyoruz. Aracımın fenni muayenesi için yaklaşık 2 saattir buradayım. Buraya geldiğimden beri oturacak bir yer olmadığından güneşin altında beklemek zorunda kalıyoruz. Burada saatlerce beklememize rağmen bir su ikramı bile yapılmıyor. Park alanında yer bulmada da çok sıkıntılar yaşıyoruz. Burada her hangi bir oturma yeri, su içme yeri, lavabo ve mescit yok. Burada hem paramızı veriyoruz hem de bu yaz sıcağında güneşin altında beklemek zorunda kalıyoruz. Araç muayene ücretlerinde geçen seneye göre fahiş bir yükselme var. Geçen yıl 280 liraya fenni muayenemi yaparken şu anda 359 lira ödedim. Yapılan zammın geri çekilmesini istiyoruz. Pandemiden dolayı zaten yeteri kadar mağdur olduk ve halen oluyoruz." ifadelerini kullandı.

Mehmet Beşir Kurt da aracının fenni muayene ücretini geciktirdiği için 440 TL ödemek zorunda kaldığını anlattı.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler