​Bayram öncesi çok sayıda insanın batı illerinden doğu illerine gelmesinden dolayı bilet satışlarında bir yoğunluk yaşanmadığını belirten otobüs firmaları, asıl yoğunluğun bayram sonrası dönüşlerde yaşanacağını söyledi.

Ramazan Bayramının yaklaşmasıyla birlikte otobüs firmalarında büyük bir yoğunluk yaşanması beklenirken bu yoğunluk şu an tek taraflı yaşanıyor. Çeşitli sebeplerle batı illerine gitmiş birçok insanın bayramdan dolayı memlekete dönüş yapması batı illerine yolcu gönderen firmaların işini kırmış görünüyor.

Bayram öncesi bir yoğunluk yaşamadıklarını belirten otobüs firması yetkilileri, asıl yoğunluğun bayram sonrası dönüşlerde yaşanacağını söyledi.

Çeşitli sebeplerle batı illerine gitmiş birçok insanın bayramdan dolayı memlekete dönüş yaptığını belirten firma yetkilisi Mehmet Salih, bundan dolayı da batı illerine giden yolcu sayısının çok az olduğunu söyledi.

Bayrama gelen insanların geri dönüşüyle bayram sonrasında bir yoğunluk beklediklerini dile getiren Salih, "Biliyorsunuz burası doğu, doğu illerindeki vatandaşlarımız bir şekilde batıya göç etmişlerdir. İşsizlik olsun, daha farklı bir yaşam olsun, genelde doğuda yani. Batı şehirlerinde bulunuyorlar bayram dolayısıyla batıdan doğuya geliş var doğudan batıya gidiş yok. Bizim gidişlerde Allah kısmet ederse bayramın ikinci günü itibariyle ile buradan gidişler başlar. Talebimiz gidişler için bayramdan sonrası için. Şu anda yolcumuz yok durgun yani." dedi.

Ramazan ayı dolayısıyla bilet satışlarının durduğunu söyleyen Fatih Aktay, şunları söyledi: "Bilet satışlarında yoğunluk yok, yolcu gelmiyor. Belki bu ayın 23'den sonra yolcu olabilir."

Şu an itibariyle bilet satışlarının az olduğunu ifade eden Reşat Kaya da bayram üstü bilet satışlarının artacağını umduğunu belirtti.

Bayramda en fazla yoğunluğun İstanbul ve Ankara seferleri olduğuna değinen Kaya, "Bayramdan en fazla yoğunluk İstanbul, Ankara’ya olur, en fazla yoğunluk orası olur. Ben şunu da söylemek istiyorum. Gelişlerde şu an İstanbul, Ankara olsun arabalar hepsi ful geliyorlar. Ama bu bayramdan sonrada bu İstanbul, Ankara yolcuları bayramdan sonra da burada Şanlıurfa’da yoğunluk olacak." ifadelerini kullandı.

Bayramdan sonra daha çok yoğunluk olacağını ve bu yoğunluluğun ay sonuna kadar süreceğini belirten firma yetkililerinden İbrahim Şahap ise bayram sonrasına tüm seferlerinin dolu olduğunu hatta halkın mağdur olmaması için ek sefer hazırlıklarını bile yaptıklarını ifade etti.

Bayramdan sonra yoğunluğun başlayacağını ve bu yoğunluluğun 3-4 ay devam edeceğini söyleyen Mehmet Eren, firmalar olarak bayram sonrasını beklediklerini söyledi. (Hüseyin Sayhar-İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler