​İçişleri Bakanlığı, farklı tarihlerde inşaatlarda çalışan 5 sivil vatandaşın ölümüne neden olan olayın faili olan Alişer kod adlı PKK'li Osman Durmuş'un operasyonda çıkan çatışmada öldürüldüğünü açıkladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, İç Güvenlik Operasyonları kapsamında; Şırnak-Silopi Cudi Dağı bölgesinde, 102 timle başlatılan Yıldırım-1 Cudi Dağı Operasyonu'nda bölgede icra edilen tarama/arama faaliyeti esnasında çıkan çatışmada Alişer kod adlı Osman Durmuş'un silahıyla birlikte etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Söz konusu PKK'linin; 14 Nisan’da Şure Tepe güvenlik kulesi inşaatında çalışan bir sivil vatandaşın ve 17 Haziran’da Celasör Tepe bölgesinde yol inşaatında çalışan 4 sivil vatandaşın, EYP saldırısı sonucu katledilmesi olayının faili olduğunun belirlendiği ifade edildi. 

Operasyonda çok sayıda mayın ve el yapımı patlayıcının da bulunarak imha edildiği kaydedildi.

Bölgede operasyonların devam ettiği belirtildi.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler