​Batman’da aç kalan kurtların keçi sürüsüne saldırması sonucu 10 keçi telef oldu.

Batman’da aç kalan kurtların saldırdığı 10 keçi telef olurken, 2 keçi ise yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Hasankeyf ilçesine bağlı Üçyol köyü Kavak mezrasında (Xırbeismail) ikamet eden Hamza Çelik’e ait keçi sürüsüne, hayvanların otlatıldığı esnada aç kurtlar saldırdı. Köye döndüklerinde sayım yapıldığı sırada keçilerinin sayılarında azalma olduğunu fark eden Çelik, keçileri otlattığı yerde aramaya çıktı. Arama esnasında 10 keçisinin ölüsünü bulan Çelik, 2 keçiyi de yaralı halde buldu.

Dağda aç kalan kurtların keçilere saldırdığını belirten Çelik, halen daha 9 keçinin kayıp olduğunu, 12 tanesini de geri getirdiğini söyledi.

Daha önce böyle bir durumla karşılaşmadıklarını ifade eden Çelik, hayvanlarının telef olmasıyla büyük bir maddi kayba uğradıklarını kaydetti. Yetkililerin buna yönelik önlem alması gerektiğini vurgulayan Çelik, aksi halde kurtların daha çok hayvanı telef edeceğini dile getirdi.(Mehmet Fatih Akgül-İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler