Siyonist işgal rejimi tarafından işgal edilen ve Müslümanların mukaddes mabedi Mescid-i Aksa'nın bulunduğu Kudüs'te artan siyonist saldırılar, tüm yurtta olduğu gibi Adana'da lanetlendi.

Merkez Yüreğir ilçesinde bulunan emperyalist ABD Konsolosluğu önünde bir araya gelen yüzlerce Adanalı, ellerinde "Kahrolsun israil, HAMAS'a selam direnişe devam, Canımız kanımız sana feda Ey Aksa" pankartlarıyla terör çetesi aleyhinde sloganlar attı.

Mustazaflar Cemiyeti, Anadolu Gençlik Derneği, Memur-Sen, Peygamber Sevdalıları Vakfı, İHH, Özgür-Der, Cansuyu, Siyer Vakfı, ASKON başta olmak üzere toplamda 27 STK'nın ortak basın açıklamasına HÜDA PAR Adana İl Başkanlığı da destek verdi.

Adana'daki 27 STK'dan işgal altındaki Kudüs'e destek

Orhan Erkuş

Filistinli Hafız Hüsam El Neffar'ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan etkinlikte, Mekteb Youtube kanalı programcılarından Orhan Erkuş sunuculuk yaptı.

Adana'daki 27 STK'dan işgal altındaki Kudüs'e destek

Memur-Sen Adana Temsilcisi Mehmet Sezer

Memur-Sen Adana Temsilcisi Mehmet Sezer, burada yaptığı açıklamada, Mescid-i Aksa özgürleşmeden insanlığın özgürleşmeyeceğini belirtirken, terör şebekesini telin etti.

Adana'daki 27 STK'dan işgal altındaki Kudüs'e destek

Abdulaziz Kıranşal

Anadolu Gençlik Derneği-Milli Gençlik Vakfı Merkez Danışma Kurulu Başkanı Abdulaziz Kıranşal ise, hükümeti somut adım atmaya çağırarak Kudüs'e askeri destek verilmesi gerektiğini vurguladı.

Adana'daki 27 STK'dan işgal altındaki Kudüs'e destek

Birçok STK temsilcisinin söz aldığı etkinlikte Özlem Ajans sanatçılarından Emrullah Karabulut ve Muhammet İçlek marş ve ezgilerle terör şebekesine lanet okudu.

Adana'daki 27 STK'dan işgal altındaki Kudüs'e destek

Açıklamanın ardından STK üye ve gönüllüleri, ellerinde Türkiye, Filistin, HAMAS ve HÜDA PAR bayrakları ile kent merkezinde araç konvoyu oluşturdu.

Adanalılar, konvoydakilere evlerinin balkonlarından çektiği tekbirlerle destek verdi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler