Tarihi güzellikleriyle birlikte başkent olması nedeniyle her zaman yoğun ziyaretçi ağırlayan Ankara, Covid-19 salgını sebebiyle alınan tedbirler kapsamında yine sessiz bir hafta sonu geçirdi.

Coronavirus (Covid-19) tedbirleri kapsamında Ankara’nın da aralarında bulunduğu 15 şehirde uygulanan sokağa çıkma yasağı cumartesi gece yarısı itibariyle başlayıp pazar günü gece yarısına kadar devam edecek.

Ramazan Bayramı nedeniyle tüm Türkiye’de uygulanan sokağa çıkma yasağı bayramın ardından 15 şehirde bu hafta sonu da uygulanıyor. Tedbirler kapsamında 11 Nisan’da başlayan ve 8’inci defa sokağa çıkma yasağının uygulandığı Ankara’da yine sessizlik hâkim oldu.

Ankara'da sessizlik sürüyor

Sessizliğe bürünen başkentte, polis ekipleri birçok noktada kontrol noktaları oluşturdu ve devriye gezdi. Sabah saatlerinde sadece sokağa çıkma yasağının kapsamı dışında kalan kişilerin işe gitmesine izin verildi. Bir kez daha sessizliğe bürünen kentin cadde-sokakları kedi, köpek ve kuşlara kaldı.

Kentin araç ve yaya trafiğinin en yoğun olduğu yerlerinden olan İzmir, Sakarya, İran, Yüksel ve Arjantin Caddeleri ile Karanfil Sokak, Kızılay Meydanı, Güven Park, Genç Park, Seymenler Parkı ve tüm camiler sessizliğe büründü.

Ankara'da sessizlik sürüyor

Türkiye geneli yaklaşık 2 buçuk aydır alınan tedbirler sonrası 11 Mayıs tarihi itibariyle sıkı tedbir ve önlemler alınarak AVM, berber ve kuaför salonları tekrar hizmet vermeye başladı. Cemaatle namaza kapalı olan camilerde ise 29 Mayıs Cuma günü 10 haftanın ardından Türkiye geneli sosyal mesafeli cuma namazı kılındı.

Kademeli bir şekilde hayatın normalleştiği Türkiye genelinde 1 Haziran’dan itibaren birçok kısıtlama kalkacak.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler