​Yusufeli ilçesinde sel sularına kapılarak kaybolan anne, baba ve çocuklarının cansız bedenlerine ulaşıldı.

Yusufeli'de karayolunda seyir halinde iken sel sularına kapılarak şantiye içerisine sürüklenen araçtaki 3 kişilik ailenin cesetleri ekiplerce çıkarıldı.

Konuyla ilgili Artvin Valilliğinden yapılan açıklamada şu ifadeelre yer verildi:

Artvin -Erzurum Karayolunda meydana gelen heyelan/sel sonrasında; Yusufeli Baraj inşaatı çalışanı Musa Taşdemir 59 kendi aracı ile seyir halinde iken sel/heyelan anında aracından inerek olay mahallinden uzaklaşmak istemiş, ancak sele kapılması sonrasında yaralı olarak şirket çalışanları tarafından kurtarılmış ve işletme doktoru tarafından yapılan tüm müdahalelere rağmen ambulansla Yusufeli Devlet Hastanesi’ne sevk edilirken ambulansta yolda hayatını kaybetmiştir.

Açıklamanın devamında, heyelan sonucu Artvin- Erzurum Devlet Karayolu 57'inci kilomeresi Su Kavuşumu -1 Tüneli noktasında çift yönlü olarak trafiğe kapatılmış olup halen yol açma çalışmalarının devam ettiği beliritldi.

Açıklamada, "Dün akşam saatlerinde Yusufeli-Demirkent köyünden Mustafa Sönmaz (53) ile eşi Müşerref (49) ve çocukları Salih’in (16)  içinde bulunduğu 08 YC 813 plakalı araçtan haber alınamadığının öğrenilmesi söz konusu bölgede Arama Kurtarma Köpek Unsurları, AFAD ve Şantiye yetkililerince derhal arama/kurtarma çalışmalarına başlanılmıştır.

Yürütülen arama/kurtarma faaliyetleri esnasında 13 Temmuz 2020 günü saat 13:30 sıralarında şantiye arazisi içindeki toprak yığınları altında kayıp  (3) vatandaşımızın içinde bulunduğu araca ulaşılmıştır." denildi.

Olayla ilgili adli tahkikat sürdürüldüğü beliritdi.

Ayrıca, heyelan sonrası şantiye alanı içerisinde çok sayıda özel şahıslara ait araçlar ile şantiyeye ait iş makinası/araçlar sele kapılarak toprak altında kaldığı belirtilen açıklamada, gerek kamu kurum ve kuruluşlarına ait gerekse işletmeye ait iş makinalarıyla yol açma ve enkaz altındaki araçların tahliyesi çalışmalarına devam edildiği kaydedildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler