​Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin Patriot füze sistemi satın alabileceğini ve ABD ile yaşanan F-35 anlaşmazlığının aşılacağını söyledi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Suriye'deki son durumu ve Türkiye-ABD ilişkilerini değerlendirdi. Bakan Akar, Türkiye'nin Patriot füze sistemi satın alabileceğini ve ABD ile yaşanan F-35 anlaşmazlığının aşılacağını ifade etti.

Akar, "F-35 konusunda ABD ile anlaşmazlıkların üstesinden geliriz. Yaptırımların kaldırılmasını istiyoruz. Elimize geçen 200 DEAŞ'lı var, uygun şekilde kontrol ediyoruz. 12 gözlem noktasını değerlendiriyoruz, sahadaki duruma göre sayı artıp azalabilir." dedi.

Türkiye'nin NATO'dan ayrılmayacağını vurgulayan Akar, "Türkiye NATO'nun merkezidir, bir yere gitmeyecek" ifadelerini kullandı.

Akar, Türkiye'nin Patriot füze sistemi satın alabileceğini ve ABD ile yaşanan F-35 anlaşmazlığının aşılacağını söyledi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler