Batman’da bir gencin, polislerden kaçmaya çalıştığı esnada vurulduğu iddia edildi. Karnından ve bacağından vurulduğu belirtilen gencin hayati tehlikesinin sürdüğü bildirilirken, aile ise olayın takipçisi olacaklarını söyledi.

Batman merkez Seyitler Mahallesi’nde bugün sabah saatlerinde polis tarafından düzenlenen operasyonda Suat Şahin’in (22) “dur” ihtarına uymadığı iddiasıyla ateş edilerek vurulduğu belirtildi. Karnından ve bacağından yaralandığı ifade edilen Şahin, kentte özel bir hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

Suat’ın hayati tehlikesinin devam ettiği bildirilirken, olaya ilişkin konuşan Şahin ailesi, çocuklarının suçsuz bir şekilde vurulduğunu, olayın takipçisi olacaklarını belirtti.

Baba Yılmaz Şahin, hastanede yaptığı açıklamada, oğlu Suat’ın güvenlik güçleri tarafından karnından ve bacağından vurularak ağır yaralandığını öne sürdü.

Batman’da bir gencin polis tarafından vurulduğu iddia edildi

Yılmaz Şahin

“Polis çağırıyor ama çocuk korkudan gitmiyor”

Şahin, “Oğlum kaç gündür Seyitler Mahallesi’nde amcasının evinde kalıyordu. Bu sabah saat 10.00 civarların Emniyetten beni aradılar ve bana ‘Oğlunuz vurulmuş ve şu anda hastanede’ olduğunu söylediler. Hastaneye geldikten sonra nasıl vurulduğunu söylediler. Bende hastaneden olay yerine gittim. Olay yerine gittiğimde bana sabah saatlerinde polislerin Seyitler Mahallesi’nde bir yerlere baskın yaptıklarını ve oğlumda o saatlerde oralarda bulunuyormuş. Oğlum polisleri görünce uzaklaşmaya çalışmış ve yanında ipe bağlı köpeği var. Polisler çocuğa yaklaşıyor ve onu çağırıyorlar, çocukta korkudan gitmiyor. O esnada polisler çocuğa ateş ediyorlar. Ateş etmeleri sonucu çocuğu karnından ve bacağından vuruyorlar. Çocuğum vurulduktan sonra yere düşüyor.” dedi.

“Karşılık vermemesine rağmen neden çocuğuma ateş etmişler”

Çocuğunun suçsuz yere vurulduğunu ileri süren Şahin, “Çocuğum şu an hastanede ve bir böbreği parçalandığından ameliyatla alınmış, yoğun bakımda yatıyor. Doktorlar çocuğumun ölüm riskinin olduğunu söylediler. Buna rağmen olay yeri inceleme ile görüşmemde bana duvara ateş edilen merminin sekmesi sonucu karnına geldiğini söylediler. Olay yerinde ise herhangi bir duvar yok. Çünkü orası boş saha. Mademki çocuk aranmıyor ve onlara ateş etmiyor ve karşılıkta vermemesine rağmen neden çocuğuma ateş etmişler? Ben çocuğumun hakkını her yerde arayacağım.” diye konuştu.

“Kimin vurduğunu niye saklıyorlar anlamadık”

Olayın takipçisi olacaklarını vurgulayan Şahin, “Üstelik kaçan biri ayaktan vurulur diye biliyorum, direk karnından vurmazlar. Üstelik olay yeri incelemenin bize söyledikleri yalan ve biz buna da bir anlam veremiyoruz. Çünkü görgü tanıkları oğlumun vurulduğu yeri gösterdi ve orada duvar yok. Görgü tanıkları da polis memurları da çocuğumu jandarmanın vurduğunu söylüyor. Kimin vurduğunu niye saklıyorlar anlamadık. Elbette kimin vurduğu ortaya çıkacaktır. Her şeyi ortaya çıkaracağım. Görgü tanıkları, çocuğumu yaralı haliyle ayağından ve böbreğinden vurulmuş haliyle sırt üstü yatırıp ters kelepçe yapılarak ambulans yerine pikaba bindirip hastaneye getiriyorlar. Çocuğuma bir şey olursa Avrupa’ya kadar gidip hakkımı savunacağım.” ifadelerini kullandı.

Olaya ait yaşananlar ise bir vatandaş tarafından cep telefonu kamerasıyla çekildi. Çekilen görüntülerde, güvenlik güçlerinin vurulduğu belirtilen Suat Şahin’i bir pikaba bindirdiği görülüyor. Ardından pikap olay yerinden hızla uzaklaşıyor.(İLKHA) 

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler