Batman’da belediye halk otobüslerinde görev almak üzere işbaşı yapacak şoförlerin belirlenmesi için kura çekimi yapıldı.

Batman'da belediye halk otobüsleri filosuna eklenen yeni otobüslerde görev yapacak şoförler için Belediye Konferans Salonu'nda noter huzurunda kura çekildi.

Kura çekimine Batman Belediyesi İşletme İştirakler Müdür Vekili Adnan Yürük, İnsan Kaynakları Müdürü Şirin Yavuz, Belediye Başkan Danışmanı Zeki Şaşmaz ve şoför adayları katıldı.

Yüklenici firma tarafından hizmet alımı kapsamında alınacak şoförler için 108 kişi başvuruda bulunmuştu. Yüklenici firma tarafından belediye personeli nezaretinde mülakat ve test sürüşüne tabi tutulan aday adaylar arasından ön elemeden başarı ile geçen 82 şoför adayı, kura çekim töreninde hazır bulundu.

Saat 14.00'te yüklenici firma yetkililerinin katılımı ve noter yetkililerinin gözetiminde çekilen kurada, 40'ı asil, 20'si yedek olmak üzere 60 kişinin ismi belirlendi.

Kura sonucu 40 kişilik listede yer alan isimlerin, pazartesi günü, yeni alınan belediye halk otobüslerinde işbaşı yapacakları açıklandı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler