Kur'an Nesli Platformu tarafından düzenlenen “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temalı meal sınavı, Türkiye genelinde 46 ilde olduğu gibi Bursa’da da gerçekleşti.

Kur'an Nesli Platformunca Türkiye genelinde 100'ün üzerinde merkezde gerçekleşen “Kur’an Nesline Kur’an Pınarı” temalı meal sınavı, Bursa’da 2 okulda gerçekleşti.

2000 ve öncesi doğumlular, 2001-2004 doğumlular, 2005 ve sonrası doğumlular olmak üzere 3 ayrı kategoride gerçekleştirilen sınavda dereceye girenler umreye götürülecek.

Katılımcıların Kur’an-ı Kerim’in son cüzü ve bazı peygamber kıssalarından sorumlu olduğu sınav için kayıtlar, 25 Eylül’de başlayıp 25 Ekim’de son bulmuştu. Bursa’da da gerçekleştirilen sınav saat 10.30’da başladı ve 12.10’da son buldu.

Sınavın yapıldığı okullarda katılımcılardan çoğunun çocuk olması dikkat çekti. Anne babalarıyla sınavın yapıldığı okullara gelen çocukların oldukça heyecanlı oldukları görüldü. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler