​Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından 18 Şubat 2018'de yapılacak olan Siyer Sınavı'na başvurular devam ediyor.

Peygamber Sevdalıları Platformu tarafından her yıl düzenlen Siyer Sınavı, bu yıl 18 Şubat 2018'de yapılacak. Sınava başvuruların yoğun bir şekilde devam ettiğini belirten Bursa'daki platform yetkilileri, son başvuru süresinin 27 Ocak 2018 olduğunu söylediler.

Bu yıl da "Onu Oku, Onu Yaşa" sloganıyla düzenlenecek Siyer Sınavı hazırlıkları ile ilgili açıklamalarda bulunan Peygamber Sevdalıları Platformu Bursa Koordinatörü Zeki Aras, her yıl siyer sınavını düzenlediklerini ifade ederek, tek gayelerinin Hz. Muhammed'in (sav) hayatını okutma, anlama ve yaşatma olduğunu vurguladı.

Aras, umre ödülü ve 2 bin çeşit hediyenin verileceği Siyer Sınavı başvurularının 27 Kasım 2017 tarihinden itibaren başladığını ve 27 Ocak 2018 tarihine kadar da devam edeceğini hatırlattı.

İldeki birçok kırtasiye ve okul başta olmak üzere onlarca noktada kayıtların alındığını aktaran Aras, herkesi bu sınava katılmaya davet etti. 4 kategoriden oluşacak sınavın her kategorisi için birer kitap hazırlandığını söyleyen Aras, sınava katılacakların bir an önce sınav sorularının çıkacağı kitaplarını alıp okumaları tavsiyesinde bulundu.

Kayıtların, www.siyersinavi.com veya www.peygambersevdalilari.com adresinden yapılabileceğini belirten Aras, geçen yıl Bursa'da siyer sınavına 3 binin üzerinde katılımın olduğunu sözlerine ekleyerek, bu yılki hedeflerinin ise yaklaşık 10 bin olduğunu kaydetti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler