Siirt kent merkezinde bulunan camilerin ikinci bir duyuruya kadar kapalı tutulacak, ezan ise merkezi sistem üzerinden okutulacak.

Siirt İl İdare Kurulu toplantısı yapıldı. Toplantı sonrası yapılan yazılı açıklamada, kent merkezinde bulunan camilerin ikinci bir duyuruya kadar kapalı tutulmasına ve ezanların merkezi sistem üzerinden okutulmasına karar verildiği açıklandı.

Camilerin ikinci bir duyuruya kadar kapalı tutulacağını ifade eden Siirt Müftüsü Ahmet Altıok, “Kesinlikle hiçbir cami açık olmayacak. Merkezi ezan sistemi yeterlidir. Başka camilerde ezan okunmasına gerek yoktur. Bu karar İl İdare Kurulu kararıdır. Herkesin farkında olmadan taşıyıcı olabileceği vurgulanan toplantıda, devletimiz tüm kurum ve kurulları ile vatandaşlarımızın sağlığı için seferber olmuştur. Durum daha kötüye gitmeden bu tedbirlerin alınması gerekiyor. Rabbim devletimize zeval vermesin” dedi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler