Muş'ta çeşitli suçlardan haklarında yakalanma kararı bulunan 15 kişi yakalanırken, yakalanan şahıslardan 10'u tutuklandı.

Muş İl Emniyet Müdürlüğünce 27 Ağustos 2018 ila 04 Eylül 2018 tarihleri arasında aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalarda; 15 kişi yakalanırken, şahıslardan 10'unun tutuklandığı, 5'inin de serbest bırakıldığı bildirildi.

Konuya ilişkin Valilikten yapılan açıklamada, "Ateşli Silahlar Kanununa Muhalefet suçundan 4 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan bir şahıs, 'Kilitleme Suretiyle Muhafaza Altına Alınmış Eşya' hakkında hırsızlık suçundan 4 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranan bir şahıs, 'Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma Ve Sağlama' suçundan 4 yıl 2 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan bir kişi, 'Yaralama' suçundan 3 yıl bir ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan bir şahıs, 'Hırsızlık' suçundan 2 yıl 4 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan bir şahıs, 'Hırsızlık' suçundan 2 yıl bir ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan bir şahıs, 'Hırsızlık' suçundan bir yıl 11 ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan bir şahıs, 'Uyuşturucu ve Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama' suçundan 2 yıl bir ay kesinleşmiş hapis cezası ile aranan bir şahıs, 'Görevi Kötüye Kullanma' suçundan 10 ay hapis cezası ile aranan bir şahıs, 'Hırsızlık' suçundan aranan bir şahıs, 'Yaralama' suçundan aranan bir şahıs, 'Ailenin Korunması Kanunu İhlali' suçundan aranan bir şahıs, 'İmar Kirliliği' suçundan aranan bir şahıs, 'Kaçakçılıkla Mücadele Kanununa Muhalefet' suçundan aranan bir şahıs, 'Basit yaralama' suçundan aranması olan bir şahıs ile birlikte toplamda 15 kişi yakalanmıştır. Yakalanan şahıslardan 10'u tutuklanarak cezaevine teslim edilmiş, 5 şahıs ise yapılan adli işlemlerin ardından serbest bırakılmıştır." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler