​Charlie Hebdo dergisi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı iğrenç bir şekilde karikatürize ederek saldırıda bulundu.

Hazreti Muhammed'e ve İslam'a yönelik ahlaksızca yayınlarda bulunan Charlie Hebdo dergisi, son sayısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı kapak yaparak hedef aldı.

Dergi, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un İslam'ı hedef alan uygulamaları ve açıklamalarına tepki gösteren Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı iğrenç bir şekilde karikatürize ederek saldırıda bulundu.

Kapakta Erdoğan'ın yanı sıra tesettürlü bir kadını da alçak emellerine alet eden dergi, bir çok sosyal medya kullanıcısından tepki çekti.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Hazret Muhammed'ehakaret içeren karikatürleri devlet binalarına yansıtmış, hatta lise kitapçıklarında karikatürün yer alması için talimat vermişti. Bunun üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransız mallarını boykot çağrısında bulunmuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler